top of page
Szukaj
  • elamech82

6 powodów dla których warto wybrać dom z keramzytu

Zaktualizowano: 1 lut 2021

Domy z prefabrykatów keramzytowych - skandynawski hit, który powoli zdobywa rozgłos na naszym polskim rynku budowlanym - są najlepszym rozwiązaniem pod względem ekologicznym i ekonomicznym.


W tym artykule skupiamy się na właściwościach keramzytu jako materiału budowlanego chociaż plusów budowy domu z keramzytu jest znacznie więcej, chociażby to że taka budowa jest znacznie szybsza niż tradycyjna.

Dlaczego zatem warto wybrać budowę domu z keramzytu?Po pierwsze - kruszywo keramzytowe jest w 100% naturalne i produkowane bez dodatków chemicznych. Keramzyt jest lekkim kruszywem ceramicznym, otrzymywanym przez wypalanie łatwo pęczniejących glin w piecach obrotowych w temperaturze 1200⁰C. Sama glina jest budulcem naturalnym i znanym człowiekowi od wieków. Ściany keramzytowe zapewniają doskonały mikroklimat we wnętrzu domu oraz reguluje parametry fizykochemiczne powietrza w otoczeniu.Po drugie - ściany z keramzytu charakteryzują się doskonałą izolacją termiczną i akustyczną - dzięki czemu wewnątrz domu jest zawsze ciepło i cicho. Jeżeli obawiasz się czy w domie z keramzytu będzie ciepło - spójrz na Skandynawię - rejonie o dużo cięższych warunkach atmosferycznych niż Polska. Tam domy z keramzytu służą ich mieszkańcom od wielu lat i cieszą się dużą popularnością.


Po trzecie - keramzyt cechuje wysoka paroprzepuszczalność, co oznacza, że wilgoć łatwo wydostaje się na zewnątrz budynku. W porównaniu z innymi materiałami budowlanymi ściany z keramzytu mają bardzo dobry współczynnik paroprzepuszczalności. Wynika to z budowy ściany - pomiędzy granulkami keramzytobetonu pozostają przestrzenie, które pozwalają na przemieszczanie się wilgoci, a temperatura i ciśnienie wewnątrz budynku sprawiają, że wypychanie wilgoci skierowane jest zawsze na zewnątrz.


Po czwarte - dom z keramzytu jest ognio- i mrozoodporny - dzięki czemu dom jest mocny i trwały bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Nawet silny mróz nie powoduje pęknięć czy innych zniszczeń.


Po piąte - odporność na grzyby i pleśnie - najlepsze rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Proces wypalania keramzytu odbywa się w bardzo wysokiej temperaturze, czego efektem jest neutralizacja wszelkich organicznych domieszek, które mogą stanowić pożywkę dla patogennych bakterii.


Po szóste - szybkość budowy. Poskładanie ścian na placu budowy z gotowych elementów w przypadku domu parterowego o powierzchni ok 120 mkw zajmuje 1-2 dni. Ściany po zamontowaniu nie wymagają sezonowania, można więc szybko rozpocząć prace wykończeniowe. Postawienie budynku do stanu surowego otwartego w tej technologii trwa ok 3-4 tygodnie.


Budowa domów z prefabrykowanych ścian keramzytowych w Polsce nie jest jeszcze tak rozpowszechniona jak tradycyjny sposób murowania ale znajduje coraz więcej swoich zwolenników, zwłaszcza wśród osób, dla których liczy się czas budowy oraz aspekty ekologiczne i ekonomiczne.


Jeśli nadal masz wątpliwości - skontaktuj się z nami i umów na bezpłatne konsultacje.


141 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page